CheckMat Judo Academy

 

OKUL ÖNCESİ DÖNEM


Checkmat judo Academy ortamında çocuklar erken yaşlarda aile dışında zaman geçirmeyi, akranlarıyla oyun yoluyla iletişim
kurmayı, anne-baba dışında bir yetişkinle sağlıklı bir bağ kurmayı deneyimliyorlar. Bizim için her çocuk özeldir. Çocuğu tanımak ve onun kişisel özelliklerine göre değişebilmek önemli.
Bir çocuk için geçerli olan bir kural diğer çocuk için uygun olmayabiliyor.
Antrenörlerimizle çocuklarımızı gözlemleyip onların ilgi ve ihtiyaçlarına göre farklılaştırılmış bir eğitim programı düzenliyoruz.
4-6 yaş gruplarımız hem judo hem de temel hareket becerilerini oyunlarla keşfediyorlar. Hikayeler üzerinden oyunlar yaratarak
Drama, yoga, müzikli aktivitelere yer vererek onlarda merak duygusu yaratmaya çalışıyoruz. Bu süreçte çocukları yaratıcılıklarını
kullanmaya teşvik ederek, kuralları birlikte belirliyoruz. Çocukların sürece dahil olmaları onların içselleştirmesine destek oluyor.

PERFORMANS GRUPLARI (YARIŞMACI SPORCULAR)


Performans gruplarımız 7 yaş üzeri, en az turuncu kemer ve belli bir judo becerisine ulaşmış istekli sporcularımızdan oluşmaktadır. Hazır bulunuşluk düzeylerine göre haftada 3-4 antrenman şeklinde planlama yapılır. Kısa ve uzun vadeli hedef belirleme çalışmaları da burda başlıyor. Sporcu larımızın hedeflerine ulaşabilmeleri için gerekli motivasyonu sağlamaya çalışıyoruz. Hedefle birlikte; zaman yönetimi becerisinin geliştiğini görmekteyiz. Bu kazanımla birlikte sağlıklı beslenme alışkanlığı, uyku ve dinlenme , antrenman ve okul saatleri, ders çalışma gibi kuralları içine alan bir rutin oluşturmalarına ve uygulamalarına anne-babalarla birlikte destek oluyoruz.

YARIŞMA VE KAMPLAR


Yılda 2 kez yurtdışında yapılan Uluslararası müsabakalar ve yurtiçinde yapılan müsabakalara katılıyoruz. Sporcularımız edindikleri becerileri deneyimle fırsatı buldukları, Kazanma ve kaybetmenin önemli olmadığı, maçlar dışında da birçok deneyim kazandıkları ve hayatları boyunca unutamayacakları anılar biriktirdikleri seyahatler oluyor. Yıl içinde yaz kampımız ve müsabakalara hazırlık kampları yapıyoruz. Yaz kampımız tüm yaş gruplarının katılımıyla gerçekleşiyor. Sanatsal aktivitelerinde içinde olduğu çocukların takım arkadaşlarıyla keyifli zaman geçirmelerine yönelik aktiviteler yer alıyor. Hazırlık kamplarımız ise antrenörlerimizin belirlediği sporcu kadrosuyla günde 3 antrenmanın yapıldığı performans olarak zorlayıcı, tüm sorumluluğun sporculara verildiği etkinliklerdir.

SON SÖZ


“Benlik kontrol becerisinin” geliştiğini düşündüğüm bu öğrenme sürecinde, onlara rehberlik ederek, güven, zaman yönetimi, iletişim, ve bireyin ilgi ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan bir eğitim programı sunuyoruz.

Oya Işık


1985 – 1994 yılları arasında aktif olarak spor hayatına devam etmiştir. Siyah kemer 2.Dan judocu bu yıllar arasında; Balkan Şampiyonu, birçok kez Türkiye Şampiyonu ve 50 den fazla milli olmayı başarmıştır. Judo eğitmenliğinin yanında Özel Enka Okullarında Beden Eğitimi öğretmenliği yapmıştır ve emekli olmuştur. Eğitmenimiz öncelikle çocuklara; yapmaktan hoşlanacakları, yaparken eğlenebilecekleri ve hareket edebilecekleri aktiviteler sunmaktadır. Bu aktiviteler sayesinde; Çocukların büyük kas becerilerinin yanında, sosyal ve öz yönetim becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.Semih Işık


Semih Işık 1982 de judoya başlamıştır. 120 defa milli olmuş bir sporcumuzdur. 10 Türkiye şampiyonluğu ve açık siklet Türkiye şampiyonluğu ve Altın Kemer sahibidir. Japonya'da 45 günlük seminer ve kamp çalışmasında bulunmuştur. 6.dan kırmızı beyaz kuşaktır. Avrupa üçüncülüğü vardır. 1989 da almış olduğu antrenörlük belgesi ile uzun suredir; başarılara imza atan sporcular yetiştirmektedir. Tüm bunların yanında 3 defa Brazilian Jiu Jitsu Avrupa şampiyonudur.